Експерти назвали ризики у випадку угоди з продажу "Сбербанку" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти назвали ризики у випадку угоди з продажу "Сбербанку"

Фондовий ринок
837
У випадку угоди з продажу української “дочки” підсанкційного “Сбербанку Росії” білоруському “Паритетбанку” перед українським регулятором можуть виникнути ризики, оскільки це може бути сприйнято американськими партнерами як спроба обійти санкції США.
Щоб уникнути такого сценарію, експерти висувають низку пропозицій.
Так, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса передбачає, що російський банк згорне свою діяльність в Україні.
“Банкрутство неможливе, російський “Сбербанк” на це ніколи не піде. Тому що він великий і глобальний банк, і банкрутство його маленької дочки будь-де вдарить по ньому дуже сильно. Все, що вони можуть зробити, – це поступово звести бізнес банку до нуля і просто закритися”, – зазначив Фурса.
При цьому член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран вважає, що США не будуть перешкоджати виходу російських банків з України.
“Теза про санкції дуже суперечлива. Не думаю, що самі США розуміють санкції саме так – де-факто, вони тоді блокують вихід державних російських банків з України, а їм (США) це не потрібно”, – сказав фахівець.
У свою чергу фінансовий експерт Олексій Кущ вважає, що банк досі не проданий саме через позиції західних партнерів України. Він зазначив, що з 2014 року робилося кілька спроб продати банк, однак всі вони були скасовані в останній момент.
“На Заході теж не дурні, і вони прекрасно бачать, хто купує. Якщо Нацбанк пропустить такі документи, йому доведеться пояснювати західним партнерам, чому Україна погоджує продаж російських банків тим, відносно кого є сумніви, що вони є справжніми покупцями”, – сказав аналітик.
Він також вважає, що банки з російським державним капіталом в Україні в силу специфіки своєї діяльності не представляють особливої цінності для інвесторів.
“Ці банки створювалися для здійснення так званих політичних інвестицій – вони кредитували великі фінансово-промислові групи, державні підприємства, і зараз мільярди заборгованості зависли. Тому знайти ринкового покупця для росіян зараз практично неможливо”, – сказав Олексій Кущ.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас