Трудова міграція може призвести до зростання цін в Україні - НБУ


Трудова міграція може призвести до зростання цін в Україні - НБУ

В Україні через трудову міграцію може прискоритися зростання цін і сповільнитися економічне зростання.

Вже зараз підприємці відзначають брак кваліфікованих кадрів, що в першу чергу пов’язаний з виїздом українців до Польщі та інших країн.

“Один з основних ризиків базового сценарію – продовження відтоку робочої сили з України. Це буде високими темпами створювати подальше підвищення диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці”, – пояснюють в інфляційному звіті НБУ.

На українському ринку праці вже зараз виникли проблеми. За оцінками Національного банку, нарощувати темпи виробництва в тому числі заважає трудова міграція. Найбільше проблеми відчуваються в будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв’язку.

“За даними обласних служб зайнятості в Польщі, майже 50% трудових мігрантів з України подали в 2017 році заяви на працевлаштування саме в цих видах діяльності”, – пояснюється у звіті НБУ.

Згідно зі звітом Міжнародної організації праці, більшість українців їде на заробітки в Польщу. Там вони знаходять низькокваліфіковану роботу. Левова частка мігрантів працює без офіційного працевлаштування, а значить, втрачає право на пенсію в Україні.

До речі, як пояснив експерт в сфері зарубіжного ринку праці Ярослав Мазур, для того щоб у українців пропав стимул шукати роботу за кордоном, рівень заробітних плат повинен досягти близько 500 євро. До речі, згідно з даними великого кадрового порталу, зарплати в столиці вже досягли цього рівня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування