0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ про зміни на міжбанку: "У банків зникло додаткове навантаження"


НБУ про зміни на міжбанку: "У банків зникло додаткове навантаження"

Національний банк України (НБУ) зі спрощенням порядку підтвердження та реєстрації угод на міжбанківському валютному ринку втратив можливість оприлюднювати оперативну інформацію і публікуватиме тільки щоденний курс гривні до полудня, повідомили в прес-службі НБУ.

Відповідні зміни пов’язані зі скасуванням обов’язкового підтвердження всіх угод з іноземною валютою на міжбанківському ринку в Системі підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку (ВалКлі) і переходом комерційних банків і НБУ на повноцінне використання торгово-інформаційних систем Bloomberg і Reuters.

“У банків зникло додаткове навантаження у вигляді внесення в ручному режимі інформації в ВалКлі, а Нацбанк став отримувати більш оперативні дані. Водночас, інформація з торгово-інформаційних систем Bloomberg і Reuters є комерційною і надається користувачам за платною підпискою. Відповідно, НБУ не вправі дублювати ці дані у відкритому доступі”, – зазначили в прес-службі.

Водночас, Нацбанк в якості альтернативи вирішив ввести довідкове значення курсу гривні до долара США станом на 12:00 кч, яке публікуватиметься не пізніше 12:30 кч кожного дня.

“Оскільки більшість угод на міжбанківському валютному ринку укладається в першій половині дня, значення, опубліковане як довідкове, буде об’єктивно відображати поточні тенденції на валютному ринку”, – пояснили в прес-службі.

Як повідомлялося, НБУ пом’якшив вимоги до банків щодо підтвердження і реєстрації угод на міжбанківському валютному і кредитному ринках.

Відповідне рішення закріплене постановами правління “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ” №79 і “Про визначення такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів НБУ” №81 (обидва – від 19 липня 2018 року) які набрали чинності 1 серпня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua