Китай готується знизити вимоги до видачі кредитів - FT


Китай готується знизити вимоги до видачі кредитів - FT

Влада Китаю має намір перейти до м’якшої грошово-кредитної політики (ГКП), щоб підтримати економіку країни на тлі торговельного конфлікту, що розгорається, пише Financial Times.

Експерти побоюються, що це може звести нанівець зусилля уряду КНР щодо скорочення боргового навантаження на компанії і населення, що вживаються в останні роки.

У комюніке за підсумками засідання Політбюро ЦК КПК, що відбулося у вівторок, йдеться, що влада має намір дотримуватися “раціонального” курсу в ГКП, хоча раніше цей курс характеризувався як “раціональний і нейтральний”. На думку аналітиків, це явна ознака прийдешнього пом’якшення. При цьому пріоритетним завданням є “підтримка стабільного і здорового економічного зростання”.

У другому кварталі 2018 року темпи збільшення ВВП Китаю ослабли до 6,7% з 6,8% в кожному з попередніх трьох кварталів.

Відзначається, що в попередні кілька тижнів влада Китаю вдалася до низки заходів, спрямованих на підтримку економіки, включаючи зниження деяких податків, масштабні інфраструктурні інвестиції, вливання грошових коштів з боку центробанку і пом’якшення правил, покликаних скоротити роль “тіньового” банківського сектора.

Як повідомило в середу агентство Bloomberg з посиланням на інформовані джерела, керівництво ЦБ також стимулює банки до збільшення кредитування населення і компаній, висловивши готовність розширити державні квоти на кредити.

Тим часом в минулому році голова КНР Сі Цзіньпін оголосив про відмову від амбітних цілей щодо збільшення ВВП на користь підтримки споживчого сектора і більш довгострокових фундаментальних показників. Крім того, влада вжила заходів щодо сповільнення зростання боргового навантаження, яке експерти називали в числі основних ризиків для економіки Китаю.

“Весь останній рік велася дискусія між прихильниками підтримки зростання і прихильниками скорочення боргу, – заявив старший економіст Rushi Advanced Institute of Finance Гуань Цінью. – Влада намагається знайти золоту середину”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua