0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ назвали три можливі сценарії підвищення ціни на газ


ЗМІ назвали три можливі сценарії підвищення ціни на газ

Кабінет міністрів передбачив три основні сценарії розрахунку ціни на газ для населення.

Перший варіант – Hub+ – ціна на німецькому хабі плюс витрати на транспортування. Це найдорожчий варіант, його уряд намагається уникнути, пише «ЕП».

При націнці 2,5% з ПДВ (націнка ПСО-постачальника) ціна на газ досягне 10 259 грн за тис куб м. При націнці 10% ПДВ вона зросте до 10 945 грн за тис куб м. Згідно із законом торгова націнка постачальника не може перевищувати 2,5% ціни, за якою постачальники купили паливо у “Нафтогазу”. Міненерго пропонує обмежити роздрібну ціну продажу газу націнкою не вище 10%, щоб споживач з наявної кількості постачальників, що пропонують державний газ, міг вибрати того, який пропонує меншу націнку.

Hub- – ціна на німецькому хабі мінус витрати на транспортування. Вартість газу для населення з мінімальною націнкою і ПДВ в такому випадку складе 7765 грн за тис куб м. При націнці 10% ПДВ вона складе 8268 грн за тис куб м. Це найдешевший варіант.

Hub0 – “чиста” ціна на німецькому хабі. Вартість газу для населення при такому варіанті досягне 9215 грн за тис куб м і 9825 грн за тис куб м з націнкою 10% ПДВ. У Кабміні сподіваються на рішення, яке передбачає найменше зростання тарифів, тобто варіант Hub-. Перший аргумент уряду проти різкого підвищення тарифів на газ – збільшиться кількість субсидіантів і обсяг видатків бюджету на комунальні субсидії.

Якщо в 2017 році субсидії отримували 60% населення або 7,2 млн домогосподарств, то в разі підвищення тарифів їх кількість може зрости до 72% або до 8,6 млн. При такому сценарії витрати державного бюджету на субсидії із запланованих 71 млрд грн зростуть до 79,2-115 млрд грн в залежності від варіанту.

Другий аргумент – спостерігається стрімке зростання заборгованості населення за спожитий газ.

Третій пакет аргументів – “спочатку все інше, а потім – ринкова ціна”. Так уряд намагається переконати МВФ в тому, що спочатку потрібно завершити анбандлінг “Нафтогазу” – до кінця 2018 року, ввести добове балансування, зменшити кількість отримувачів субсидій до 25% або забезпечити потреби споживачів газом власного видобутку, а вже потім підвищувати ціну на газ до ринкового рівня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua