0 800 307 555
0 800 307 555

Названо найактивнішу область за замовленнями в ProZorro (інфографіка)


Названо найактивнішу область за замовленнями в ProZorro (інфографіка)

Уже другий рік вся Україна проводить закупівлі через систему публічних електронних закупівель ProZorro.

Як повідомила порталу Finance.ua Олена Парфенюк, керівник департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua, в рейтингу найактивніших регіонів-закупівельників України (без урахування міста Київ) в ProZorro на першому місці – Дніпропетровська область.

За рік (з 1 серпня 2017 по 1 серпня 2018 року) там було оголошено понад 53 тис. торгів, очікувана вартість яких майже 52 млрд грн. Найбільше місцеві держустанови витратили на закупівлю робіт. З бюджету на них пішло майже 32 млрд грн. Найдорожче обійшлися роботи, пов’язані з об’єктами завершеного або незавершеного будівництва.

У категорії товари лідером стали нафтопродукти, паливо та електроенергія. А в цілому на цю категорію Дніпропетровська область витратила понад 13 млрд грн. Набагато менше коштували регіону послуги – 6,5 млрд грн. Перше місце зайняли послуги в сфері санітарії і охорони навколишнього середовища.

Друге місце з кількістю закупівель понад 35,5 тис. і загальним бюджетом близько 33,5 млрд грн посідає Донецька область. Вінницька область, яка виступила замовником в 24,9 тис. торгів з очікуваною вартістю майже 16 млрд грн, посідає третє місце.


Дані за конкурентними закупівлями, без урахування міста Київ

Серед областей, які здійснюють найменшу кількість закупівель в системі, на першому місці – Закарпатська область. Там оголосили всього 2 898 торгів. Проте за вартістю закупівель, регіон цілком може позмагатися з лідерами системи. Влада області виділила з бюджету 15,9 млрд грн.

За кількістю торгів в антирейтингу на другому місці – Херсонська область. Регіон виступив замовником всього лише в 3 833 закупівель на суму 5,7 млрд грн. Третє, четверте і п’яте місце з кінця посідають відповідно Чернівецька (3 966 закупівель), Кіровоградська (4 051 закупівля) та Тернопільська (4 296 закупівель) області.

Якщо ж говорити про бюджети закупівель в цих регіонах, то дані виглядатимуть так: Тернопільська – 14,2 млрд грн, Кіровоградська – 10 млрд грн, Чернівецька – 4,5 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua