Рада бізнес-омбудсмена констатує скорочення кількості скарг 2-й квартал поспіль


Рада бізнес-омбудсмена констатує скорочення кількості скарг 2-й квартал поспіль

Рада бізнес-омбудсмена (СБО) констатує скорочення кількості скарг від бізнесу у другому кварталі 2018 року в порівнянні з першим на третину – до 411, проте в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року цей показник вищий на 73%, свідчить оприлюднений на сайті ради звіт.

“Уже другий квартал поспіль ми отримуємо менше скарг від бізнесу, і це позитивний тренд. Кількість звернень скоротилася практично щодо всіх предметів скарг. В першу чергу, щодо блокування податкових накладних, що свідчить про поліпшення роботи системи їх автоматичної реєстрації”, – цитує прес-служба бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемету.

Хоча кількість звернень щодо податкових питань скоротилася в порівнянні з першим кварталом на 40%, ця категорія скарг залишається найбільш чисельною – 254 (62% від усієї кількості звернень). При цьому скарги на блокування податкових накладних все ще залишаються лідером – 116 звернень, проте в порівнянні з першим кварталом цей показник впав на 62%.

Водночас скарги на дії правоохоронців за вказаний період склали 16%, дії держрегуляторів – 7%.

“У порівнянні з минулим кварталом Рада отримала аналогічну кількість скарг на Службу безпеки України і на чверть менше – щодоо прокуратури. Однак на Національну поліцію скаржилися на 19% частіше, зокрема, на її бездіяльність”, – вказує Рада бізнес-омбудсмена.

Згідно з даними СБО, українські компанії залишаються в більшості заявників – 81%. Водночас частка звернень великих компаній зросла майже на третину після спаду в попередньому звітному періоді.

За статистикою Ради, ДФС закрила 39% справ про податкові перевірки на етапі адміністративного оскарження, тоді як в цілому, згідно з даними відомства за 2016-2018 рр., на користь скаржника ДФС закриває 14% справ.

“Більше того, проаналізувавши вибірку судових рішень щодо оскарження результатів податкових перевірок, Рада з’ясувала, що суди прийняли рішення на користь заявників СБО в 90% випадків”, – вказує Рада бізнес-омбудсмена.

Довідка Finance.ua:

  • Рада бізнес-омбудсмена – консультативно-дорадчий орган Кабінету міністрів, який фінансується через мультидонорський рахунок ЄБРР.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua