НБУ оновив порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів


НБУ оновив порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів

НБУ вводить низку змін до нормативно-правових актів, які розширюють можливості банків щодо обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також вдосконалюють окремі вимоги до торгівлі іноземною валютою.

Як повідомив НБУ на веб-сайті, врегульовано питання обміну інформацією про валютні операції клієнта між уповноваженими банками і ліквідаторами банків або юридичними особами, які створені після ліквідації банку за рішенням власників, необхідні в разі переходу клієнта в новий обслуговуючий банк і наявності у нього незавершених операцій.

Читайте також НБУ придумав, як утримати гривню восени – експерти

“Обмін інформацією про незавершені розрахунки клієнта буде на паперовому носії виключно фельдзв’язком, спецзв’язком, поштовим зв’язком (рекомендованим або цінним листом). На сьогодні цей обмін відбувається тільки засобами електронної пошти Національного банку України. У той же час на банки покладено обов’язок перевіряти достовірність отриманої інформації”, – повідомляє регулятор.

Банки будуть купувати іноземну валюту за кошти клієнтів для обміну на іншу іноземну валюту, необхідну для виконання ними зобов’язань за зовнішньоекономічними договорами на міжбанківському валютному ринку і/або на міжнародному валютному ринку. Операція з обміну на іншу іноземну валюту здійснювалася на міжнародному валютному ринку.

Крім того, уточнено формулювання норми, яка регламентує здійснення уповноваженими банками купівлі-продажу іноземної валюти на умовах “форвард”: відтепер банки можуть проводити такі операції з клієнтами-резидентами, які є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та з іншими уповноваженими банками.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua