Кабмін і НБУ хочуть штучно "опустити" гривню до кінця року - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін і НБУ хочуть штучно "опустити" гривню до кінця року - експерт

21760
Кандидат економічних наук і глава Комітету економістів України Андрій Новак оцінив перспективи коливання курсу гривні відносно іноземних валют.
“Навесні і на початку літа спостерігався стабільний курс гривні і навіть більше того – незначне зміцнення. Але це було лише тимчасове явище. Далі тенденція буде змінюватися – курс гривні відносно долара почне падати, що ми вже й спостерігаємо сьогодні. Це зумовлено тим, що український уряд і Нацбанк запланували подальшу девальвацію гривні до кінця поточного року, причому штучну”, – сказав він.
“Так, середньорічний курс повинен скласти 29,3 гривні за долар, а курс на кінець року – 30,1 гривні за долар. Зараз, коли перестав діяти фактор отримання експортної виручки від аграріїв, уряд разом з НБУ відновили штучну девальвацію гривні: раз є план досягти 30,1 гривні за долар – треба його виконувати”, – заявив експерт.
Крім того, Новак дав власну оцінку можливих темпів девальвації національної валюти.
“До кінця літа, поки триває активний період відпусток, уряд і НБУ будуть прискорювати девальвацію гривні, щоб було менше помітно, менше галасу, щоб менше людей нарікали з цього приводу. Тож до кінця літа курс гривні, швидше за все, обвалиться до рівня 27 гривень за долар. А далі – восени і до кінця року – курс будуть доводити до запланованих показників і знецінювати нашу національну валюту до 30,1 гривень за долар”, – вважає експерт.
“Крім того, сьогодні зріс курс євро до 31 гривні за євро. Щоб прогнозувати курс гривні відносно євро, потрібно розуміти, що він є відображенням курсу євро відносно долара на світовому ринку. Тобто і в тому, і в тому співвідношенні спостерігаються приблизно ті ж тенденції”, – підсумував він.
За матеріалами:
Главред
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас