В Україні знову перепишуть правила отримання субсидій - що змінять — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні знову перепишуть правила отримання субсидій - що змінять

Казна та Політика
6196
Міністерство соціальної політики перепише правила надання в Україні субсидій на житлово-комунальні послуги. Вчора воно отримало відповідне доручення від віце-прем’єр-міністра Павла Розенка на засіданні парламентського комітету.
Як розповів віце-прем’єр, 1 травня запрацювала суворіша програма відбору субсидіантів, але до неї за останні кілька місяців виникло чимало запитань.
По-перше, вона вже зараз зобов’язує переоформити держдопомогу близько 1 млн отримувачів, а напередодні опалювального сезону до них додасться ще приблизно 5 млн заявників. Управління держдопомоги ризикують оперативно не впоратися з таким напливом людей, вважає Павло Розенко. І щоб увійти в опалювальний сезон без проблем, просто необхідно внести зміни до програми.
«Це тільки початок процесу, але по ньому вже видно, що наші побоювання щодо нової програми виправдовуються. На жаль, є дуже багато неузгодженостей в новій програмі субсидій. Тому я вчора на засіданні парламентського комітету дав доручення Міністерству соціальної політики буквально в двотижневий термін проаналізувати скарги і звернення, в першу чергу, управлінь соцзахисту, щоб тих проблем, які вони зараз відчувають, не було. І внести зміни до програми призначення субсидій», – розповів Розенко.
І додав, що оновлені в травні правила призвели до того, в ряді областей до 70% субсидіантів довелося проходити чергову перереєстрацію. Хоча в Мінсоцполітики запевняли, цей відсоток не підніметься вище 15-20%.
До того ж, каже Розенко, у управлінь соцзахисту виникають проблеми з верифікацією даних щодо розміру житлової площі, декларованого майна, кількості нежитлових приміщень в будинках і т.д. Таку інформацію надають виключно самі заявники, а перевірити її по базах інших місцевих органів самоврядування або державних органів виконавчої влади зараз не можна.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас