Китай заборонив нові проекти газової когенерації в регіонах з найбільш забрудненим повітрям — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Китай заборонив нові проекти газової когенерації в регіонах з найбільш забрудненим повітрям

Світ
150
Влада Китаю впровадила заборону на реалізацію нових проектів газової когенерації в містах і регіонах, де повітря забруднене найбільше, в тому числі в Пекіні, провінціях Тяньзцзинь і Хебей, а також в дельті річки Янцзи, де розташований Шанхай.
Як заявили Interfax Natural Gas Daily китайські експерти, через це сповільниться реалізація переведення енергогенерації в КНР на природний газ, але газовий ринок в цілому виграє: в періоди пікового попиту конкуренція за паливо буде нижчою.
На початку липня Держрада КНР опублікувала повний трирічний план заходів, покликаний знизити забруднення повітря в країні – “захистити блакитне небо”, як обіцяють останні півтора року китайські керівники.
За словами голови Shanghai LNG New Energy and Technology Вана Е, нова заборона цілком доцільна. Екологічний ефект газової генерації слабшає з часом. Крім того, стало очевидно, що рівень забруднення від сучасних вугільних електростанцій можна істотно знизити за рахунок використання технологій виборчого каталітичного відновлення. Китай взимку завжди стикається з дефіцитом природного газу, тому поки що безглуздо підштовхувати ринок на використання газу для комбінованого вироблення тепла і електроенергії, вважає Ван Є.
З ним згоден і аналітик SCI International Лю Гуанбін: призупинення нових проектів – логічний крок, що дозволяє розумно використовувати ресурс природного газу в зимові місяці. Він бачить майбутнє китайської енергетики в розподіленому виробленні електроенергії, а не в газовій когенерації.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас