Британські банки втратять безперешкодний доступ до ринку ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Британські банки втратять безперешкодний доступ до ринку ЄС

Світ
196
Уряд Великобританії на чолі з прем’єр-міністром Терезою Мей вибрав “м’який” варіант виведення країни з Європейського союзу (Brexit) – без повної відмови від чинних торговельних і економічних угод, але при цьому Лондон відмовився від ідеї забезпечити британським банкам безперешкодний доступ до єдиного ринку.
У четвер британський уряд опублікував новий план Brexit в формі так званої “білої книги” (white paper).
Раніше міністр Великобританії у справах Brexit Домінік Рааб заявив, що, незважаючи на угоду з правилами ЄС в сфері торгівлі, Лондон залишить за собою право голосу в цьому питанні.
Поточна версія “білої книги” на 120 сторінках (були і попередні варіанти в минулому році) вважається найважливішим і повним документом про Brexit, опублікованим після ухвалення рішення про вихід з ЄС на референдумі в червні 2016 року. Financial Times порівнює плани Лондона до угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Новий документ британського кабінету міністрів прагне зберегти свободу пересування кваліфікованих працівників і студентів між Великобританією і ЄС на перехідний період, тобто до кінця 2020 року. “Треба віддати належне глибині взаємин і тісним зв’язкам між жителями Великобританії і ЄС”, – зазначається в “білій книзі”.
На цей час уряд Великобританії готовий дозволити громадянам ЄС безвізовий доступ в країну з туристичною метою і навіть для тимчасової роботи – в обмін на аналогічні умови з боку країн континенту. Однак після завершення перехідного періоду від свободи пересування доведеться відмовитися.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас