Британські банки втратять безперешкодний доступ до ринку ЄС


Британські банки втратять безперешкодний доступ до ринку ЄС

Уряд Великобританії на чолі з прем’єр-міністром Терезою Мей вибрав “м’який” варіант виведення країни з Європейського союзу (Brexit) – без повної відмови від чинних торговельних і економічних угод, але при цьому Лондон відмовився від ідеї забезпечити британським банкам безперешкодний доступ до єдиного ринку.

У четвер британський уряд опублікував новий план Brexit в формі так званої “білої книги” (white paper).

Раніше міністр Великобританії у справах Brexit Домінік Рааб заявив, що, незважаючи на угоду з правилами ЄС в сфері торгівлі, Лондон залишить за собою право голосу в цьому питанні.

Поточна версія “білої книги” на 120 сторінках (були і попередні варіанти в минулому році) вважається найважливішим і повним документом про Brexit, опублікованим після ухвалення рішення про вихід з ЄС на референдумі в червні 2016 року. Financial Times порівнює плани Лондона до угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Новий документ британського кабінету міністрів прагне зберегти свободу пересування кваліфікованих працівників і студентів між Великобританією і ЄС на перехідний період, тобто до кінця 2020 року. “Треба віддати належне глибині взаємин і тісним зв’язкам між жителями Великобританії і ЄС”, – зазначається в “білій книзі”.

На цей час уряд Великобританії готовий дозволити громадянам ЄС безвізовий доступ в країну з туристичною метою і навіть для тимчасової роботи – в обмін на аналогічні умови з боку країн континенту. Однак після завершення перехідного періоду від свободи пересування доведеться відмовитися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування