Підсумкове комюніке саміту НАТО: важливі пункти для України


Підсумкове комюніке саміту НАТО: важливі пункти для України

11 липня в Брюсселі стартував саміт НАТО. Підсумкове комюніке або, як його назвали, “Брюссельська декларація трансатлантичної безпеки і солідарності”, лідери вже погодили, повідомляє Сьогодні.

В першому ж пункті спільної заяви НАТО гарантує безпеку своїх територій і народів… яка включає засадничу прихильність колективному захисту, заснованому на статті 5 Вашингтонського договору”.

Для України важливий пункт 11 підсумкової декларації, у якому НАТО висловлює “прихильність політиці відкритих дверей, тому що вона зміцнює Альянс і робить внесок у євроатлантичну безпеку, згідно з Бухарестським самітом”.

Крім цього, в пункті 2 прямо згадується російська агресія проти України: “Ми стикаємося з тривалим періодом нестабільності. Росія підриває світовий порядок, заснований на правилах, дестабілізуючи Україну шляхом незаконної анексії Криму; порушує міжнародне право, включаючи провокаційну військову активність; намагається підірвати наші інститути і посіяти розбрат”. Тому, як написано у пункті 9, “ми надаємо підтримку нашим східним партнерам, Грузії, Молдові та Україні, а також Боснії і Герцеговині”.

Читайте також: В США озвучили умови для України щодо вступу в НАТО

“Ми знову заявляємо про свою підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. Ми закликаємо Росію припинити політичну, фінансову і військову підтримку бойовиків. Закликаємо припинити військове вторгнення в Донецьку і Луганську області, вивести війська і повернутися в Центр з контролю і координації припинення вогню на Донбасі”, – написано в декларації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua