Wikipedia призупинила роботу у трьох країнах ЄС на знак протесту через новий закон про авторське право


Wikipedia призупинила роботу у трьох країнах ЄС на знак протесту через новий закон про авторське право

Wikipedia призупинила роботу інтернет-енциклопедії в Італії, Іспанії та Латвії через можливе введення закону Євросоюзу про авторське право. Про це пише TechCrunch.

5 липня 2018 року Європарламент обговорить введення нового законопроекту, який зобов’яже великих розповсюджувачів контенту ввести попередню фільтрацію матеріалів, а також заборонить публікувати на своїх майданчиках матеріали, захищені авторським правом. У випадку, якщо інтернет-майданчики вирішать публікувати такі матеріали, вони повинні будуть виплатити власнику прав гонорар.

Тепер, коли користувачі з кількох країн ЄС заходять на сторінку «Вікіпедії», вони бачать пост із заглушкою і вимогою до Європарламенту відмовитися від введення нового закону.

Наразі законопроект знаходиться сирому стані — в ньому немає положень про те, як сайти будуть фільтрувати контент, які матеріали потрапляють під визначення «захищені авторським правом», а також чи можна буде інтернет-майданчикам копіювати твори класики літератури, робити скріншоти фільмів і навіть вставляти частини з творів мистецтва в сніппети без виплати авторського гонорару.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua