Банкам необхідно чітко визначити строк роботи з проблемною заборгованістю – НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкам необхідно чітко визначити строк роботи з проблемною заборгованістю – НБУ

Кредит&Депозит
484
НБУ розробляє концепцію управління проблемною заборгованістю, у межах якої банкам необхідно чітко визначити термін роботи з проблемною заборгованістю, повідомив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.
“Ми маємо намір затвердити положення, в якому буде визначена концепція роботи з проблемними кредитами до кінця 2018 року. Тобто, десь протягом першого кварталу 2019 року банки будуть подавати нам конкретні програми (скорочення проблемної заборгованості – Ред.), і ми почнемо моніторинг їх виконання”, – сказав він в інтерв’ю.
За словами співрозмовника агентства, ключовою вимогою концепції буде визначити строк роботи з проблемною заборгованістю.
“Багато банків кажуть, що потрібно більше часу для роботи з проблемними позичальниками, що вони не хочуть списувати кредити, оскільки є надія на їх часткове повернення… Тим не менш, нам потрібно чітко визначити часові рамки для роботи з проблемною заборгованістю. Якщо робота невдала, то такі кредити повинні просто піти з балансів банків”, – сказав В. Ваврищук.
Зазначимо, за версією авторитетної премії FinAwards2018, найкращою кредитною карткою для масового сегмента визнано картку «Максимум» від Альфа-Банку з безкоштовним обслуговуванням, кешбеком до 5% і 0% розстрочення при оплаті покупок карткою по всьому світу. В нашому спеціальному сервісі можна дізнатися докладніше про карку і за бажання замовити її лише у кілька кліків.

Довідка Finance.ua

  • Частка проблемних кредитів у банківській системі України за травень зросла на 0,1 процентного пункту (п. п.) – до 56,09%. При цьому обсяг кредитного портфелю зріс на 0,19% – до 1,121 трлн грн.
  • З початку 2018 року частка проблемних кредитів збільшилася на 1,55%, обсяг портфеля – на 2,75%.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас