Порошенко підписав указ про відродження Чорнобильської зони


Порошенко підписав указ про відродження Чорнобильської зони

Президент України Петро Порошенко підписав указ “Про додаткові заходи щодо відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо соціального захисту постраждалих осіб, безпечного поводження з радіоактивними відходами”.

Як повідомляється на офіційному сайті глави держави в четвер, указ підготовлений за результатами наради, що відбулася 26 квітня 2018 року під час робочої поїздки президента на Чорнобильську АЕС.

Згідно з указом, Кабінет міністрів України повинен створити умови для розвитку і відродження забруднених територій, в т.ч.в рамках утвореного Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Уряду доручено законодавчо врегулювати проблемні питання правового режиму цих територій і розглянути доцільність подальшої дії встановлених там обмежень і заборон на різну діяльність, а також забезпечити підтримку розвитку самого заповідника через визначення особливостей його управління і функціонування.

“Особливу увагу в указі приділено заходам щодо соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Уряд повинен вирішити питання підвищення розміру пенсій по інвалідності для осіб з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій у зв’язку з втратою годувальника з числа ліквідаторів. Також указ спрямований на вдосконалення державної політики у сфері поводження з радіоактивними відходами та перетворення об’єкта “Укриття” на екологічно безпечну систему”, – йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування