ФГВФО представив політику формування пулів корпоративних кредитів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ФГВФО представив політику формування пулів корпоративних кредитів

Кредит&Депозит
160
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб представив політику формування пулів корпоративних кредитів. Наразі завершуються процедури внутрішнього погодження і вже в липні будуть виставлені на продаж перші сформовані пули.
Про це заявила сьогодні під час прес-конференції Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду.
«Для нас важливо було розробити такі принципи формування пулів, щоб повністю нівелювати «суб’єктивний фактор» і можливість стороннього втручання у цей процес. В основі – так званий календарний підхід, коли до складу пулу у хронологічному порядку проведення аукціонів включатимуться активи, індивідуальний продаж яких не відбувся. І кожен наступний лот починатиме формуватися автоматично, щойно попередній досягне встановленої нижньої межі щодо розміру пулу – загальна сума заборгованості за кредитами сягне 1 млрд грн», – пояснила Світлана Рекрут.
Також зазначається, що заборгованість за індивідуальним активом, включеним до складу пулу, не може перевищувати 50% від загальної заборгованості пулу.
На сьогодні завершується процедура формування перших дев’яти таких пулів. До їх складу увійдуть права вимоги за майже 700 кредитами юридичних осіб, загальна заборгованість за якими становить близько 15 млрд грн.
«Усі сформовані пули продаватимуться у системі ProZorro.Продажі і, за нашими планами, на торги будуть виставлені уже у липні», – розповів Тарас Єлейко, директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду.
Крім цього, Фонд започаткував ще один «пілотний проект» з продажу пулів корпоративних кредитів – із залученням акредитованих при Фонді компаній, що надають послуги комплексної підготовки до продажу пулів кредитів. У рамках даного проекту буде сформовано пул кредитів загальною заборгованістю майже 8 млрд грн і проведено конкурс між акредитованими фірмами на визначення найкращої стратегії їхнього продажу.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас