Парламент криміналізував незаконне вивезення з України лісу та дров — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Парламент криміналізував незаконне вивезення з України лісу та дров

Казна та Політика
483
Верховна Рада ухвалила закон № 5495, який передбачає підвищення відповідальності за незаконне вивезення з України лісу і лісоматеріалів. За проголосували 234 народні депутати.
Закон передбачає збільшення обсягу річної заготівлі лісоматеріалів з 20 млн кубічних метрів до 25 млн.
У Кримінальному кодексі України буде нова стаття № 201-1 про незаконне вивезення лісоматеріалів (зокрема необроблених), пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев. Контрабанда всіх цих товарів буде передбачати відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Якщо людина скоїла такий злочин не вперше, або у великому розмірі – їй буде загрожувати позбавлення волі від 5 до 10 років, конфіскація майна та позбавлення права займати певні посади до 3 років.
Якщо злочин скоїла організована група або йдеться про контрабанду в особливо великому розмірі, то покарання – позбавлення волі від 10 до 12 років з позбавленням права займатися певною діяльністю до 3 років та конфіскацією майна.

Довідка Finance.ua

  • Раніше незаконне рубання лісу передбачало штраф 850-1700 грн, або арешт до півроку, або обмеження/позбавлення волі на строк до 3 років.
  • Оновлена стаття передбачає покарання не тільки за поруб лісу, але і за незаконне перевезення, зберігання чи збут лісу.
За матеріалами:
112
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас