В Україні курс валюти міг би зміцнитися до рівня 20 грн/$1 - експерт


В Україні курс валюти міг би зміцнитися до рівня 20 грн/$1 - експерт

В Україні курс національної валюти міг би за п’ять-десять років зміцнитися до рівня 20 грн/$1 у разі зміни валютної політики.

“Якби була відповідна стратегія на стабільність і зміцнення гривні, спокійно її можна було б зміцнити до рівня 25 грн/$1, а за п’ять-десять років можна було б зміцнити гривню до курсу 20 грн/$1”, – повідомив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

При цьому фінансовий експерт Олексій Кущ дивиться на ситуацію з гривнею ще оптимістичніше. За його підрахунками, у разі якісної роботи державного менеджменту та ефективної політики Національного банку України українська валюта могла б зміцнитися до позначки 12-14 грн/$1.

“Якщо сформувати пул в $30 млрд на рік від прямих іноземних інвестицій, трансфертів трудових мігрантів та профіциту фінансового рахунку, ми зможемо сформувати дуже потужний і стійкий тренд на зміцнення національної валюти і вийти на той природний рівень девальвації, який повинен був бути в 2014-2015 роках – приблизно 12-14 грн/$1”, – резюмував Кущ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування