Пенсійна реформа неможлива без спліту Нацкомфінпослуг - НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пенсійна реформа неможлива без спліту Нацкомфінпослуг - НБУ

Казна та Політика
372
Без проведення “спліта” (розділення функцій Нацкомфінпослуг між НБУ та НКЦПФР) неможливе проведення в тому числі пенсійної реформи, зокрема запровадження другого рівня пенсійної системи. Про це сказав начальник управління стратегії та реформування банківської системи Національного банку України Михайло Видякин.
“НБУ готовий ще з 2016 року перейняти функції (Нацкомфінпослуг, — ред.). Без спліта не буде розвитку страхового сегменту, бо немає саме тих правил існування цього ринку, не буде пенсійної реформи, бо не буде повноважень у регуляторів її впроваджувати, зупиниться створення комплексної системи захисту прав споживачів”, — сказав Видякин.
Як уточнив він, це також негативно впливатиме на відновлення довіри до фінансового сектору, також не буде довіри з боку інвесторів. При цьому Україна ризикує не лише не залучити нових, а й втратити тих, що прийшли у двохтисячних роках.
За словами представника НБУ, регулятор активно сприяє прийняттю законопроектів 2413а та 2456д (закон про захист прав споживачів у фінансовому секторі). Бо саме вони зроблять революцію у небанківському секторі.
Видякин додав, що після прийняття законопроекту передбачається перехідний період — 12 місяців підготовки до перейняття функцій та ще рік для опрацювання з ринком усіх законодавчих та нормативних змін на небанківському фінансовому ринку, щоб імплементувати у подальшому європейські директиви.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас