Гонконг планує перейти на європейську систему збирання тари


Гонконг планує перейти на європейську систему збирання тари

Представники екологічних організацій Гонконгу заявили про необхідність запровадження заставної (депозитної) системи збирання тари в КНР, передає УНН з посиланням на scmp.com.

Відзначається, що в Гонконзі переробляється близько 10% використаних пластикових пляшок. Планується, що завдяки впровадженню заставної системи збирання тари, цей показник перевищить 70%.

На пропозицію екологів відгукнувся міністр з питань охорони навколишнього середовища. Він пообіцяв вивчити питання впровадження системи в найкоротші строки.

Нагадаємо, надлишок пластикового сміття став проблемою для багатьох країн у світі. Україна не виняток. Щорічно наша країна накопичує близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких — це тара, в тому числі пластикова. Експерти вказують, що проблема криється у відсутності мотивації українців цивілізовано поводитися зі сміттям, зокрема пластиковими пляшками.

Боротися з пластиком більшості європейських країн допомагає (заставна) депозитна система збору тари.

Принцип її роботи полягає в тому, що при здачі пляшок в спеціальний автомат споживачам повертається частина грошей, сплачених при купівлі напою. Чим більше пляшок збере автомат — тим більше тари можна використовувати повторно або переробляти. Це в свою чергу зменшує кількість сміття, яке осідає в океанах і на звалищах.

Норвегія, наприклад, завдяки такій системі переробляє майже всі пластикові пляшки в країні. У 2016 році там переробили 598 млн пляшок, що становить 97% від загального обсягу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua