0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Українців зобов'язують встановлювати лічильники


Українців зобов'язують встановлювати лічильники

За законом до жовтня 2018-го будівлі, приєднані до теплових та водопровідних мереж, мають обладнати будинковими лічильниками. Водночас власники квартир повинні встановити квартирні прилади обліку. В Україні 22% багатоквартирних будинків ведуть будинковий облік споживання теплової енергії.

Про це розповів директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко.

Читайте також: За несплату комуналки в Україні присуджують штрафи і в’язницю

“Насправді це абсолютно лобістський закон. За ним людей зобов’язують за власні кошти встановити загальнобудинкові лічильники. Навіть у примусовому порядку. Щоб українці могли економити і керувати споживанням ресурсів, потрібно встановлювати квартирні лічильники. Однак законодавець детально прописав процедуру впровадження будинкових лічильників і ні слова не сказав про механізм встановлення квартирних. Не прописав жорсткі правила чи санкції у випадку відмови від них. Таке вже проходили у 96-му. Тоді уряд Євгена Марчука ухвалив постанову Кабміну з програмою встановлення квартирних лічильників як на новий, так і старий житловий фонд. Вона була розрахована на 10 років — 1997-2007 роки. Програма благополучно провалилася. Адже монополісти не зацікавлені, щоб українці знали, скільки фактично споживають. Тоді вони не зможуть списувати власні втрати і недолуге управління”, – прокоментував експерт.

За його словами, загальнобудинкові лічильники законодавець визнав комерційними.

“Тому квартирні фактично втратили свій зміст. Комунальні платежі людям все одно нараховуватимуть по загальнобудинковому лічильнику за принципом “платиш за себе і того хлопця”“, – підсумував Сергієнко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування