Представлено ключ для смартфонів, який дозволить відкривати автомобілі (схема)


Представлено ключ для смартфонів, який дозволить відкривати автомобілі (схема)

Деякі власники автомобілів вже зараз можуть використовувати свої смартфони як цифровий ключ, здатний розблокувати двері і завести двигун.

Однак організація Car Connectivity Consortium хоче, щоб ця функціональність була доступною практично будь-якому користувачу, незалежно від того, який бренд авто і смартфона він використовує. З такю метою і була розроблена перша версія такого стандарту Digital Key 1.0.

Відповідно до опису на офіційному сайті, підтримка стандарту Digital Key дозволить здійснити такі операції: розблокувати/заблокувати двері; завести двигун; підтвердити особу водія; надати/скасувати цифровий ключ; віддалено поділитися цифровим ключем; обмежити можливості виданого іншому користувачу ключа (наприклад, кур’єр зможе відкрити багажник для доставки, але не зможе завести двигун).

Природно, особлива увага в стандарті Digital Key приділяється безпеці, оскільки будь-яка вада у захисті призведе до викрадення автомобіля або цінних речей із салону. Саме тому обмін даними між смартфоном і автомобілем здійснюється захищеними каналами з використанням NFC і TSM-інфраструктури (Trusted Service Manager).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування