АЗС, гаражі та паркінги можуть зобов'язати облаштовувати електрозарядками — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

АЗС, гаражі та паркінги можуть зобов'язати облаштовувати електрозарядками

Технології&Авто
698
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вивчає можливість обов’язкового облаштування електрозарядними пристроями всіх АЗС, громадських гаражів і автостоянок, в тому числі парковок для автомобілів біля громадських і житлових будівель, – повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Зараз ми разом з Мінінфраструктури розглядаємо можливість облаштування на обов’язкових умовах електрозарядними пристроями всіх АЗС, гаражів та автостоянок, в тому числі, біля ТРЦ, супермаркетів і житлових будинків. Зараз ще електричних машин в Україні не дуже багато, але їх кількість буде збільшуватися в геометричній прогресії. В Європі кількість електрокарів за минулий рік зросла більш ніж на 50%. Нам треба дивитися і думати наперед», – написав заступник міністра на своїй сторінці в Facebook.
У міністерстві зазначають, що зараз в чинному ДБН В.2.3.-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів» взагалі відсутні вимоги про можливість облаштування в гаражах і на автостоянках машиномісць зарядні пристрої для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.
«У першій редакції проекту оновленого ДБН щодо автостоянок прописана необхідність обов’язкового облаштування електричними зарядними пристроями 5% машиномісць у громадських гаражах і автостоянках. Ця нова норма ще обговорюється і збираються пропозиції. Зміни повинні бути ефективними, і наша ідея полягає в тому, щоб до 2030 року всі 100% машиномісць на автостоянках вже були оснащені електрозарядками. Адже мета ДБН – це безпека і комфорт людей», – додав чиновник.

Довідка Finance.ua

  • Раніше повідомлялося, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках поновлення державних будівельних норм (ДБН) пропонує дозволити розміщувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту, культури і охорони здоров’я (крім корпусів з палатами) при їх проектуванні.
За матеріалами:
Hubs
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас