В Україні може з'явитися нова професія


В Україні може з'явитися нова професія

В Україні може з’явитися нова професія — оцінювач завданої моральної шкоди, який за свою працю буде брати 5-10% від суми позову. Законопроект про це знаходиться на розгляді в комітеті Верховної Ради.

Зараз суму морального збитку визначає суд на свій розсуд. Як правило, підсумкові суми в рази відрізняються в менший бік від необхідних. Автори законопроекту зазначають: суди зазвичай оцінюють моральну шкоду в суму, що не перевищує 10 тис. грн. Якщо ж законопроект буде прийнятий, з’являться фахівці, які будуть об’єктивно оцінювати збиток. Їх буде близько 3000 осіб.

“Вони не будуть встановлювати факт шкоди. Це буде виключно прерогативою суду, — розповів нам один з ініціаторів закону нардеп Антон Яценко. — Експерт лише буде оцінювати розмір збитку”.

Читайте також: В Україні зменшилася кількість безробітних

Актуальність законопроекту автори пояснюють великою кількістю випадків, коли люди набувають неякісні продукти, коли публічно – на мітингах або в соцмережах – на них зводять наклеп, а винні залишаються безкарними. За даними Яценка, в Україні зараз близько 10-20% від всіх судових позовів (мова про тисячі) можуть бути доповнені претензіями на відшкодування моральної шкоди.

Нардеп каже, що критеріями для визначення суми будуть, наприклад, витрачені на лікування постраждалим гроші, недоотриманий через інцидент дохід, репутаційні втрати. Але останнє слово залишиться за судом. Закон передбачає, що стати оцінювачами зможуть громадяни України або іноземці з вищою освітою за спеціальностями “Право”, “Економіка”, “Соціологія” або “Соціальна робота” і з дворічним стажем роботи в цій сфері. За свої послуги оцінювачі будуть брати 5-10% від суми позову. Працювати вони будуть в приватному порядку, контролювати їх роботу буде Мін’юст. Очікується, що ВР розгляне законопроект восени.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua