ЄС відмовиться від пальмової олії в якості палива до 2030 року


ЄС відмовиться від пальмової олії в якості палива до 2030 року

Використання пальмової олії в якості палива має припинитися в ЄС в 2030 році в рамках реформи законів блоку про відновлювані джерела енергії, узгоджених 14 червня.

В рамках нового режиму, який набере чинності в 2020 році, державам-членам ЄС більше не доведеться виконувати певний відсоток своїх зобов’язань щодо відновлюваних джерел енергії за рахунок використання біопалива на основі харчових продуктів.

Протягом багатьох років учасники кампанії закликали змінити закон, стверджуючи, що він витісняє продовольчі культури і завдає шкоди навколишньому середовищу, створюючи штучний ринок біопалива в Європі.

Вони також заявили, що зміни в землекористуванні в результаті вирощування біопаливних культур викликають більше викидів, ніж скорочення використання біопалива для транспорту.

Угода встановлює цільовий показник в 14% відновлюваних джерел енергії для транспорту до 2030 року – частина загального цільового показника в 32%.

Держави-члени можуть продовжувати використовувати біопаливо на основі харчових продуктів для досягнення своїх цілей в сфері “зелених” видів транспорту, але їх вклад буде обмежений – максимум 7%. Решту треба буде забезпечити електроенергією або сучасним біопаливом, яке не виробляється з продовольчих культур.

Додаткові обмеження будуть накладені на біопаливо з пальмової і соєвої олії, яке все ще може використовуватися, але не може бути на рівні вище показників споживання кожної країни в 2019 році. Це повинно привести до поступового зниження використання пальмової олії з 2023 року, аж поки воно не досягне 0% в 2030 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування