Європарламент затвердив EUR1 млрд макрофінансової допомоги Україні


Європарламент затвердив EUR1 млрд макрофінансової допомоги Україні

У Європейському парламенті в рамках пленарної сесії відбулося голосування по третій програмі макрофінансової допомоги для України, яка передбачає виділення EUR1 млрд.

Європарламентарі затвердили пакет подальшої макрофінансової допомоги для України: підтримали – 527, висловилися проти – 124, утрималися – 29.

Рада ЄС раніше зазначала, що безпосереднє виділення коштів у рамках третьої програми макрофінансової допомоги буде зумовлено повагою з боку України демократичних механізмів, верховенства права і гарантій дотримання прав людини.

“Умови (надання фіндопомоги – ред.) будуть встановлені в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Комісією (Єврокомісією – ред.). Комісія нестиме відповідальність за надання макроекономічної допомоги. Комісія та Європейська служба зовнішніх справ стежитимуть за виконанням умов”, – зазначалося в повідомленні.

Попередні умови були сформульовані Європарламентом, Радою ЄС та Єврокомісією в спільній заяві. Основними умовами є запуск системи перевірки електронних декларацій, перевірки даних про бенефіціарів компаній, створення добре функціонуючого спеціалізованого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Крім того, в меморандумі будуть закладені умови щодо боротьби з відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків.

“Якщо умови не виконуються, Комісія тимчасово призупиняє або скасовує виділення макрофінансової допомоги”, – зазначалося в проекті спільної заяви Європарламенту, Ради Європи та Єврокомісії.

Згідно з проектом документів, оприлюднених на сайті Ради Європи, передумовою для надання макрофінансової допомоги також є повага Україною ефективних демократичних механізмів, в тому числі багатопартійної парламентської системи.

Згідно з оприлюдненими матеріалами, макрофінансова допомога виділяється на термін до 15 років. Вона буде поділена на два транші, розміри яких будуть встановлені додатково. Програма буде діяти 2,5 роки з моменту набрання чинності меморандуму і за умови взаєморозуміння з Україною.

На початку передбачається, що кошти макрофінансової допомоги будуть виділені Нацбанку, однак не виключено, коли кінцевим їх бенефіціарним отримувачем стане Мінфін.

Довідка Finance.ua

 • Це третій пакет фінансової допомоги українській владі від ЄС з 2014 року.
 • У 2014 році ЄС направив Україні допомогу в розмірі EUR1,6 млрд, в 2015-му – EUR1,8 млрд.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua