НБУ змінив процес обміну валют


НБУ змінив процес обміну валют

Національний банк України спростить проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

Про це повідомляється на сайті НБУ, з посиланням на внесені Правлінням регулятора зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.

Зокрема, Центробанк спрощує оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

Досі банки повинні були оформляти дві паперові версії квитанції про здійснення такої операції – одну для клієнта, одну для зберігання в банку. Надалі банки зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінну операцію не тільки в паперовій формі, але і в електронному вигляді.

Відповідно, банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі.

Також за згодою клієнта банк буде мати можливість не оформлювати клієнту паперовий документ.

У свою чергу, інші фінансові установи, які здійснюють обмін валют, поки зобов’язані оформляти два паперові примірники квитанції і два паперові розрахункові документи, що друкуються реєстратором розрахункових операцій (РРО). Надалі вони будуть оформляти для клієнтів валютно-обмінні операції лише одним документом – документом, який друкується РРО.

Згідно з нововведеннями НБУ, банки та фінансові установи не будуть вимагати підпису клієнта на квитанції, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше ніж 150 тисяч гривень.

Крім того, Національний банк надає можливість банкам і фінансовим установам здійснювати валютно-обмінні операції через платіжні пристрої.

Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, але й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

У повідомленні наголошується, що зміни набувають чинності з 1 липня 2018 року. Для впровадження нових вимог, що стосуються застосування РРО при проведенні обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій і чеків банкомату, фінансовим установам надано шестимісячний перехідний період.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування