НБУ оцінив рівень збитків банків від переходу на новий стандарт звітності


НБУ оцінив рівень збитків банків від переходу на новий стандарт звітності

Перехід банків на 9-й стандарт Міжнародної фінансової звітності додав 10 мільярдів гривень до їхніх раніше сформованих збитків минулих років.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

“Цей вплив відображено у власному капіталі банків в складовій “нерозподілений прибуток/накопичений збиток минулих років”. Це зниження було значною мірою компенсовано прибутком банківського сектора в I кварталі на рівні 8,7 млрд грн”, – заявили в НБУ.

У Нацбанку стверджують, що для багатьох банків збільшення резервів за МСФЗ не вплинуло на регулятивний капітал. Це пов’язано з їх коректним визнанням обсягів кредитного ризику, пояснив регулятор.

“Відповідно, ризик достатності капіталу для сектора в цілому поки за оцінками НБУ залишається незмінним”, – підкреслили в НБУ.

При цьому в банку визнали, що оцінка збитків є неостаточною і може коригуватися протягом 2018 року в зв’язку з уточненням моделей, а також переходом на новий стандарт банків, які не встигли це зробити раніше.

НБУ зобов’язав банки перейти на міжнародний стандарт фінансової звітності з 1 січня 2018 року. Він передбачає зміну плану рахунків і доопрацювання програмних комплексів банків, а також оновлення правил обліку і звітності.

21 грудня в НБУ заявили, що єдина система фінансової звітності буде впроваджена для фінансового ринку з 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування