0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

НБУ оцінив рівень збитків банків від переходу на новий стандарт звітності


НБУ оцінив рівень збитків банків від переходу на новий стандарт звітності

Перехід банків на 9-й стандарт Міжнародної фінансової звітності додав 10 мільярдів гривень до їхніх раніше сформованих збитків минулих років.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

“Цей вплив відображено у власному капіталі банків в складовій “нерозподілений прибуток/накопичений збиток минулих років”. Це зниження було значною мірою компенсовано прибутком банківського сектора в I кварталі на рівні 8,7 млрд грн”, – заявили в НБУ.

У Нацбанку стверджують, що для багатьох банків збільшення резервів за МСФЗ не вплинуло на регулятивний капітал. Це пов’язано з їх коректним визнанням обсягів кредитного ризику, пояснив регулятор.

“Відповідно, ризик достатності капіталу для сектора в цілому поки за оцінками НБУ залишається незмінним”, – підкреслили в НБУ.

При цьому в банку визнали, що оцінка збитків є неостаточною і може коригуватися протягом 2018 року в зв’язку з уточненням моделей, а також переходом на новий стандарт банків, які не встигли це зробити раніше.

НБУ зобов’язав банки перейти на міжнародний стандарт фінансової звітності з 1 січня 2018 року. Він передбачає зміну плану рахунків і доопрацювання програмних комплексів банків, а також оновлення правил обліку і звітності.

21 грудня в НБУ заявили, що єдина система фінансової звітності буде впроваджена для фінансового ринку з 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування