Основний акціонер Укрсоцбанку має намір провести примусовий викуп акцій у міноритаріїв


Основний акціонер Укрсоцбанку має намір провести примусовий викуп акцій у міноритаріїв

Основний акціонер Укрсоцбанку (Київ) – ABH Holding має намір провести примусовий викуп акцій фінустанови у міноритаріїв, повідомив банк у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з повідомленням, Укрсоцбанк 4 червня отримав відповідне повідомлення від домінуючого власника контрольного пакету акцій банку.

Раніше повідомлялося, що ухвалений 23 березня 2017 року закон “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України в частині підвищення рівня корпоративного управління в АТ” ввів в законодавче поле країни процедури squeeze-out і sell-out (примусовий викуп і примусовий продаж акцій).

Згідно з вимогами закону, після концентрації якою-небудь особою або групою осіб, які діють спільно, контрольного або значного контрольного пакета, міноритарії мають право вимагати від мажоритарія викуп акцій, що належать їм. У свою чергу, у разі домінуючого контрольного пакета мажоритарій може вимагати обов’язкового продажу акцій міноритаріями.

Довідка Finance.ua:

 • Альфа-банк (до січня 2001 року – Київський інвестиційний банк) засновано в 1993 році. В ABH Holding входять також Альфа-банк в Україні, Білорусі, Казахстані, Росії та Amsterdam Trade Bank N. V. Дочірні компанії ABHH також здійснюють діяльність на Кіпрі та у Великій Британії.
 • У жовтні-2016 UniCredit і ABHH завершили угоду про обмін активами, в рамках якої група передала холдингу 99,9% акцій Укрсоцбанку в обмін на міноритарну частку власності в ABHH у розмірі 9,9%.
 • Іншими власниками ABH Holdings SA є уродженець Львова Михайло Фрідман (32,8632%) і уродженець Києва Герман Хан (20,9659%), які є в даний час громадянами Ізраїлю і проживають в Лондоні, а також Олексій Кузьмічов – 16,3239%, Петро Авен – 12,4018%, Андрій Косогов – 3,6716% (всі – громадяни РФ, які проживають в Москві) і The Mark Foundation for Cancer Research – 3,8736%.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua