Дорога нафта: НБУ попередив про зростання цін на товари


Дорога нафта: НБУ попередив про зростання цін на товари

Зростання світових цін на нафту чинитиме додатковий інфляційний тиск в Україні в короткостроковій перспективі, однак в подальшому цей вплив буде нейтралізовано за рахунок зростання цін на товари українського експорту.

Про це йдеться в витягу з протоколу засідання Комітету НБУ з монетарної політики.

Зазначається, що підвищення цін на нафту на світових ринках досить швидко позначається на цінах в Україні в зв’язку зі значною часткою вартості паливно-мастильних матеріалів у собівартості готової продукції.

“Це буде створювати додатковий інфляційний тиск і позначиться на показниках інфляції в короткостроковій перспективі. Водночас, члени комітету очікують, що вплив підвищення світових цін на нафту на цінову динаміку в Україні буде нейтралізовано в більш тривалій перспективі”, – йдеться в документі.

Регулятор пояснив, що зростання цін на нафту буде визначати поступове підвищення цін і на інші товари на світових ринках, в тому числі українського експорту.

“Збільшення валютних надходжень позначиться на обмінному курсі гривні і, відповідно, послабить інфляційний тиск”, – йдеться в документі.

Крім того, як зазначив НБУ, сприятливі погодні умови навесні цього року, що дозволяють розраховувати на хороший урожай зернових культур і ранніх овочів-фруктів, сприятиме стрімкому сповільненню зростання цін на продукти харчування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua