Новий апарат NASA допоможе визначити межі геліосфери


Новий апарат NASA допоможе визначити межі геліосфери

Національне управління США з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) визначилося з новою місією в рамках комплексної програми Solar Terrestrial Probes.

Проект отримав назву Interstellar Mapping and Acceleration Probe (IMAP). Спеціальний апарат, як очікується, дозволить визначити межі геліосфери — особливої галузі навколосонячного простору, яка являє собою своєрідну «бульбашку», яка роздмухується сонячним вітром. Це утворення захищає внутрішній простір сонячної системи з планетами від космічних випромінювань.

Апарат IMAP отримає десять наукових приладів, створених як американськими дослідницькими колективами, так і міжнародними групами вчених. Крім визначення кордону геліосфери, IMAP буде виконувати й інші завдання.

Запуск зонда намічений на 2024 рік. Апарат розташується в 1,5 мільйона кілометрів від нашої планети — в точці Лагранжа L1 системи Сонце–Земля. Ця точка є оптимальним місцем для розміщення космічної обсерваторії для спостереження за нашим світилом, оскільки тут воно ніколи не перекривається ні Землею, ні Місяцем.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування