Російські олігархи з початку року збідніли майже на $150 мільйонів


Російські олігархи з початку року збідніли майже на $150 мільйонів

Сукупні статки 25 російських мільярдерів за січень-травень 2018 року зменшилися на 146,6 мільйона доларів.

Про це повідомляє Прайм з посиланням на дані індексу Bloomberg Billionaires Index (BBI).

Індекс розраховується на основі вартості акцій і даних звітностей компаній, в яких мільярдери мають частки. Щодо деяких компаній розрахунок здійснюється виходячи зі співвідношення капіталізації компанії до EBITDA або ціни акції до прибутку на акцію.

“Згідно з індексом BBI, сильніше від інших за п’ять місяців скоротилися статки Олега Дерипаски – більш ніж удвічі, – до 4,03 мільярда доларів. На початку квітня Дерипаска і його підконтрольні компанії (En+ Group, група “ГАЗ”, “Базовий елемент” і “Русал”) потрапили під санкції США, після чого папери “Русалу” і En+ пережили обвальне падіння на біржах. У результаті Дерипаска змістився вже на передостанню сходинку рейтингу – 24-у”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що більше всіх за той же період збільшилися статки глави “Новатеку” Леоніда Міхельсона – на 2,05 мільярда, до 18,7 мільярда доларів (3-є місце в рейтингу).

“Найбагатшим в Росії залишається основний акціонер “Сєвєрсталі” Олексій Мордашов, його статки з початку року зросли на 338 мільйона доларів – до 20 мільярдів доларів. На другій позиції в списку опинився основний бенефіціар НЛМК Володимир Лісін: його багатство збільшилося на 1,61 мільярда доларів – до 19,6 мільярда доларів”, – підкреслює видання.

Після Міхельсона в списку йде один з основних акціонерів “Норнікелю” Володимир Потанін, який втратив 811 мільйонів доларів, і чий капітал тепер оцінюється в 18,1 мільярда доларів (четверте місце). Замикає п’ятірку лідерів найбільший бенефіціар “Єврохіму” і СУЕК Андрій Мельниченко. Його капітал зріс на 1,93 мільярда, до 15,7 мільярда доларів.

Голова ради директорів і основний власник групи компаній “Ренова” Віктор Вексельберг вибув з лідируючої п’ятірки, ставши шостим у рейтингу і втративши з грудня минулого року 790 мільйонів доларів (капітал оцінюється в 15,4 мільярда).

Статки підприємця Алішера Усманова зросли на 81,8 мільйона – до 14,6 мільярда доларів. Президент “Лукойлу” Вагіт Алекперов за січень-травень збільшив своє багатство на 1,6 мільярда доларів, до 14,2 мільярда.

Роман Абрамович і Геннадій Тимченко розбагатіли приблизно на 1,27 мільярда кожен, в результаті чого перший тримає 13,8 мільярда доларів, другий – 12,4 мільярда. Бізнесмен Михайло Фрідман, навпаки, збіднів на 1,36 мільярда – до 13 мільярдів доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування