АБР може вкласти $2 млрд у проекти в Казахстані


АБР може вкласти $2 млрд у проекти в Казахстані

Азіатський банк розвитку (АБР) і уряд Казахстану формують портфель спільних проектів на найближчі три роки, загальний обсяг інвестицій в проекти може скласти близько $2 млрд, повідомив генеральний директор департаменту Центральної та Західної Азії АБР Вернер Ліпах.

“Зараз ми обговорюємо з урядом підготовку портфеля проектів на наступні три роки, який повинен бути допрацьований протягом наступних чотирьох-шести тижнів. Сподіваємося, сума інвестицій в рамках портфеля проектів на цей період складе близько $2 млрд”, – сказав В.Ліпах.

Як повідомлялося, в рамках раніше затвердженої АБР 5-річної країнної стратегії партнерства для Казахстану на 2017-2021 роки банк має намір інвестувати в проекти в республіці понад $3 млрд.

За словами В.Ліпаха, при виборі пріоритетних проектів будуть враховуватися запити казахстанського уряду.

“Ми завжди орієнтовані на клієнта. Звісно, ми маємо стратегію партнерства з країною, а також і корпоративні пріоритети, якими ми керуємося. В даний час корпоративним пріоритетом є чиста енергія”, – зазначив глава департаменту.

Крім цього, АБР продовжує реалізацію своєї програми регіональної інтеграції ЦАРЕС (Центральноазійське регіональне економічне співробітництво). “Казахстан є її (ЦАРЕС – ред.) важливим учасником. Думаю, в регіоні в цілому розуміють важливість регіональної інтеграції. Ви, звичайно, чули про ініціативу “Один пояс – один шлях”. Крім того, Узбекистан зараз більш активний і відкриває свої ринки для сусідніх країн, в тому числі для Казахстану. Ми бачимо величезні можливості для підтримки регіонального співробітництва та будемо продовжувати підтримувати інвестиції в транспортну інфраструктуру для розвитку регіональних зв’язків. Також дуже важлива енергетична інфраструктура. у даному секторі ефективність залишається низькою. Можливо, ми зможемо посприяти і в даному напрямку”, – вважає В.Ліпах.

Крім того, за його словами, АБР бачить потенціал для інвестицій в сфері агробізнесу, зокрема в тваринництві.

Банк також планує надати Казахстану сприяння в сфері банківського нагляду і управління боргом.

Довідка Finance.ua:

 • АБР заснований в 1966 році, акціонерами банку є 67 країн.
 • Місія АБР, головний офіс якого розташований в Манілі, – зниження рівня бідності в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua