Коломойський подав до суду на "Укрнафту" за несплату дивідендів


Коломойський подав до суду на "Укрнафту" за несплату дивідендів

4 компанії, афілійовані з групою “Приват”, подали колективний позов до ПАТ “Укрнафта” про стягнення дивідендів за 2011-2014 рр., а також компенсації за несвоєчасну їх сплату.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва, пише enkorr.

Позов поданий від кіпрських Wadless Holding Limited, Almanzar Holding Limited, дніпровської “Рафтола” і київської “Онлайн капітал”. Якими пакетами акцій “Укрнафти” володіють ці компанії, в судовому документі не зазначено.

Wadless Holding Limited до 2018 року володіла 10%-м пакетом акцій підконтрольної “Привату” “Полтаваобленерго”, також на неї записано 5,7% акцій латвійського PrivatBanka (українському “ПриватБанку” належить 46% акцій латвійської “дочки”).

У 2007 році агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на дані Комісії з цінних паперів США (SEC) повідомляло, що через Wadless Holding Limited Ігор Коломойський придбав акції телеканалу “1+1”.

Читайте також: ДФС: 90% боргів Укрнафти належать компаниям-банкротам

Almanzar Holding Limited з січня 2018 року є власником 10% акцій “Полтаваоболенерго”. Саме їй було передано пакет, що належить Wadless Holding Limited. Almanzar Holding Limited разом з Wadless Holding Limited брали участь у придбанні акцій австралійської компанії з видобутку марганцевої руди Consolidated Minerals (CSM) в 2007 році в інтересах тодішніх акціонерів “ПриватБанку”.

Тоді ж зі слів співвласника групи “Приват” Геннадія Боголюбова стало відомо, що Wadless і Almanzar контролюються українським торговцем цінними паперами компанією “Онлайн капітал”.

Одним із засновників четвертого позивача, компанії “Рафтола”, є ТОВ “Квадро Комерс”, у якого ПАТ “Укрнафта” в 2006 р. купувала АЗС в Черкаській області. Ще одним засновником “Рафтоли” значиться ТОВ “Стімекс Ойл”, яке з 2011 по 2017 р. володіло низкою АЗС під брендом ANP у Хмельницькому.

Термін виплати дивідендів за 2011-2014 р. закінчився ще в 2015 р., але це перший випадок, коли міноритарні акціонери групи “Приват” за дивідендами звернулися до суду.

Слухання справи заплановано на 31 травня, точний розмір дивідендів, що підлягають сплаті цим компаніям, не розкривається, при цьому сума затребуваної компенсації за порушення строків їх виплати становить 874 тис. грн.

Довідка Finance.ua:

  • ПАТ “Укрнафта” – найбільша українська нафтовидобувна компанія.
  • НАК “Нафтогаз України” належить 50% + 1 акція “Укрнафти”, групі компаній “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – близько 42% акцій.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua