Сорос пророкує нову глобальну фінансову кризу


Сорос пророкує нову глобальну фінансову кризу

Євросоюз може зіткнутися із загрозою своєму існуванню і новою глобальною фінансовою кризою, заявив на виступі в Парижі мільярдер Джордж Сорос.

Про це повідомляє “Дело” з посиланням на Bloomberg.

На його думку, до кризи може призвести посилення долара і втеча капіталів з ринків. Крім того, розвал ядерної угоди з Іраном і руйнування альянсу ЄС і США обов’язково завдадуть шкоди європейській економіці і викличуть інші проблеми, включаючи девальвацію валют країн.

Як можливі заходи щодо запобігання кризи мільярдер запропонував ЄС профінансувати аналог “плану Маршалла” для Африки в розмірі 30 млрд євро на рік, що повинно допомогти зменшити потік мігрантів в Європу. Також, на його думку, необхідна відмова від зобов’язання для членів ЄС приєднатися до зони євро. “У євро є невирішені проблеми, і йому не можна дозволити знищити ЄС”,— сказав Сорос.

“Екзистенціальна загроза” для Європейського союзу, за словами Сороса, пов’язана, зокрема, з виходом з ЄС Великобританії.

Раніше Сороса назвали одним з провідних донорів кампанії за проведення нового референдуму у Великобританії про членство в Євросоюзі. Мова йде про надання одним з фондів Сороса більш ніж $554 тис. організації Best for Britain. Організація стверджує, що нинішній курс уряду на вихід з ЄС разом із припиненням участі Британії в загальному європейському ринку і митному союзі не відповідає тому, чого насправді хочуть британці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування