В Україні почали розробку протитанкового ракетного комплексу ІІІ покоління


В Україні почали розробку протитанкового ракетного комплексу ІІІ покоління

В даний час КП СПБ «Арсенал» (казенне підприємство спеціального приладобудування “Арсенал”) розробляє аванпроект інфрачервоної (ІЧ) головки самонаведення (ГСН) для високомобільного ПТРК III покоління.

Про це стало відомо під час Міжнародної науково-технічної конференції, яка проходила у Львові 17-18 травня на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, повідомляє УНІАН з посиланням на “Український мілітарний портал”.

Відзначається, що відсутність ГСН для ПТРК виключає розробку ракетних комплексів III покоління, адже інші елементи у нас виробляються серійно і використовуються на вітчизняних ракетних комплексах ІІ покоління.

Таким чином, провівши аналіз аналогів ПТРК, передбачено технічне завдання для КП СПБ “Арсенал” на аванпроект з дальністю захвату і автосупроводом до типової мети (танка Т-72) від 5 км.

Отримані в ході аванпроекту схемо-технічні рішення конструкції ГСН ПТРК будуть випробувані і реалізовані в рамках дослідно-конструкторської роботи,. яка буде проведена протягом найближчих 3-4 років і завершиється виготовленням 2-3 дослідних зразків для подальших випробувань.

Протитанкові ракетні комплекси III покоління – це ракетні комплекси, в яких ракета наводиться на ціль в автоматичному режимі.

Завдання оператора в таких комплексах – прицілитися і вистрілити, після чого можна покинути позицію.

Здійснюється це шляхом використання в ракеті головки самонаведення, яка шукає ціль і вражає її. ПТРК з таким способом наведення з’явилися наприкінці 1990-х років, перший представник цих комплексів – американський FGM-148 Javelin виробництва американських підприємств Raytheon і Lockheed Martin.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування