Українці розробили платіжний браслет з ідентифікацією по кардіограмі


Українці розробили платіжний браслет з ідентифікацією по кардіограмі

Український стартап MAWI Solutions, який займається розробкою біометричних браслетів, спільно з “Приватбанком” представили платіжний браслет MAWI Pay з технологією безконтактної оплати Mastercard.

Браслет дозволяє оплачувати товари і послуги безконтактно, просто приклавши пристрій до платіжного терміналу.

Аутентифікація власника браслета відбувається за допомогою електрокардіограми – якщо його вдягнуто на чужу руку, пристрій розпізнає це і відключить функцію платежів.

Як повідомляють розробники, точність визначення особистості по ЕКГ можна порівняти з точністю відбитку пальців та інших біометрик. Тільки власник зможе платити пристроєм в торгових точках – можна не побоюватися, що браслет буде загублений або вкрадений і хтось спустошить ваші рахунки.

“Ми провели безліч досліджень, щоб бути впевненими, що ЕКГ – унікальний біометричний ідентифікатор. Наші алгоритми навчилися визначати з високою точністю людину всього за кількома ударами серця. На якість розпізнавання не впливають ні фізичні навантаження, ні зміни віку людини, ні стрес”, – заявив СЕО MAWI Рон Фрідман.

На відточування технології розробники витратили близько року. У найближчому майбутньому її затверджуватимуть спільно зі швейцарськими вченими з інституту Idiap Martigny, щоб MAWI Pay міг офіційно отримати статус біометрії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування