Видобуток вугілля на державних шахтах в 1,5 разу дорожчий, ніж його ціна - Міненерговугілля


Видобуток вугілля на державних шахтах в 1,5 разу дорожчий, ніж його ціна - Міненерговугілля

Собівартість однієї тонни товарної вугільної продукції (збагаченого вугілля), яке видобувається на державних шахтах, в півтора рази перевищує ціну, за якою це вугілля продається на теплові електростанції.

Про це свідчать дані про виробничі показники державного вугільного сектора за лютий 2018 року, які опублікувало Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

За даними відомства, середня по шахтах собівартість в лютому склала 3124,9 грн за тонну, що в 1,5 разу вище відпускної ціни (2033,5 грн за тонну).

Згідно зі звітом, середня собівартість товарної вугільної продукції (без урахування держпідприємства «Торецьквугілля», у якого був дуже низький видобуток, як наслідок, вкрай висока собівартість) склала 3468 грн за тонну.

При цьому, середня ціна вугільної продукції дорівнювала один 1932 грн за тонну.

За даними міністерства, в лютому держшахти продали вугільної продукції на суму 480,3 млн грн.

Довідка Finance.ua:

  • Одне з останніх підвищень відпускної ціни було проведено з 1 листопада 2017 року. Тоді ціна зросла на 10% – до 2425 грн за тонну (без ПДВ і витрат на транспортування).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
В Контексті Finance.ua
Опитування