НБУ дозволив позичальникам купувати інвалюту для обслуговування кредиту в будь-якому банку


НБУ дозволив позичальникам купувати інвалюту для обслуговування кредиту в будь-якому банку

Національний банк дозволив позичальникам купувати інвалюту для обслуговування кредиту в будь-якому банку.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Згідно з ним, Національний банк продовжує лібералізацію умов купівлі іноземної валюти та сприяти розвитку економічної конкуренції на міжбанківському валютному ринку.

Зокрема, НБУ розширює можливості для клієнтів-позичальників вибирати оптимальний курс купівлі іноземної валюти в уповноважених банках з метою виконання зобов’язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором.

Досі резидент-позичальник мав право купувати іноземну валюту тільки через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір.

Тепер він зможе купувати її і через інші банки за своїм вибором, в яких у нього повинен бути відкритий поточний рахунок в іноземній валюті.

Крім того, Нацбанк спрощує для іноземних інвесторів порядок повернення інвестицій і доходів від їх здійснення.

Для цього він передбачив для нерезидентів можливість купувати і репатріювати валюту в разі, якщо іноземні інвестиції були здійснені за рахунок капіталізації дивідендів (тобто шляхом направлення дивідендів, нарахованих компанією-емітентом іноземному інвестору, безпосередньо на збільшення статутного капіталу цієї компанії).

Також Національний банк скасував вимогу, яка зобов’язувала банки здійснювати взаємні розрахунки за операціями купівлі-продажу інвалют і банківських металів за гривні лише після підтвердження угод за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України.

Відтепер такі розрахунки між банками можуть здійснюватися як до, так і після підтвердження угод з купівлі та продажу іноземних валют і банківських металів засобами цієї системи.

Зазначені зміни затверджені постановою правління НБУ №53 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 15 травня.

Вони стають чинними з 17 травня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування