Кравцов пояснив, чому Укрзалізниця відмовилася від німецьких електричок


Кравцов пояснив, чому Укрзалізниця відмовилася від німецьких електричок

В. о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов розповів, що Німеччина не погодилася безкоштовно віддати вживані електрички, тому такий проект не є економічно доцільним для компанії.

Про це він заявив у ефірі Радіо НВ.

“До цього додається досить суттєві затрати на їх переобладнання. Вони (електрички – ред.) потребували капітального ремонту і переобладнання під нашу колію. Загально ці витрати призводили до того, що їхня вартість була не меншою, якщо не більшою за модернізацію наших електричок, на яких ми зараз працюємо”, – пояснив Кравцов.

За його словами, існують суттєві питання, чи буде такий проект економічно доцільним, якщо компанії доведеться платити за електрички. За попередніми оцінками компанії, вартість адаптації одного потяга до української залізничної системи складе близько €3-4 млн.

При цьому, Кравцов відзначив, що Укрзалізниця може погодитися на співпрацю, якщо німецька сторона передумає і віддасть вживані електрички безкоштовно.

Нагадаємо, що ще у вересні 2017 року міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна розраховує отримати німецькі старі електрички.

Потім міністр зазначив, що представники керівництва Німеччини попередньо висловили готовність передати Україні електричний рухомий склад для залізниць.

У грудні Омелян запевнив, що Україні в першій половині 2018 року планують передати старі німецькі вагони для приміського сполучення.

Недавно в Укрзалізниці заявили, що компанія більше не розглядає питання отримання німецьких старих приміських поїздів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування