Xiaomi обрала Гонконг для проведення IPO на $10 млрд


Xiaomi обрала Гонконг для проведення IPO на $10 млрд

Китайський виробник електроніки Xiaomi Corp. вибрав Гонконгську фондову біржу (HKEX) як майданчик для проведення IPO, яке може стати найбільшим в світі в цьому році.

У четвер Xiaomi направила HKEX заявку про розміщення акцій. Вона однією з перших компаній скористається перевагами нових правил IPO на гонконгській біржі.

У документі не вказуються імовірні розміри IPO або оцінка капіталізації після операції. Однак раніше поінформовані джерела повідомляли, що Xiaomi розраховує залучити не менше ніж $10 млрд і отримати оцінку вартості близько $100 млрд.

Потенційно IPO компанії може виявитися найбільшим в Китаї і в світі з розміщення Alibaba на $25 млрд у 2014 році – все буде залежати від того, яку частку акцій Xiaomi виставить на продаж.

Разом з тим у додатках до заявки Xiaomi вперше розкрила фінансові показники. Так, чистий збиток в 2017 році склав 43,89 млрд юанів ($6,9 млрд). А прибуток без урахування одноразових факторів склав 5,36 млрд юанів.

Річна виручка збільшилася на 67%, до 114,6 млрд юанів ($18 млрд).

Як очікується, незабаром після розміщення в Гонконзі Xiaomi отримає вторинний лістинг на одній з бірж материкового Китаю. Для цього вона випустить так звані китайські депозитарні розписки, повідомили The Wall Street Journal поінформовані джерела.

Зараз компанія фактично базується в Пекіні, але зареєстрована на Кайманових островах. Для випуску депозитарних розписок у Китаї їй потрібна буде нова структура, проте інструмент є зовсім новим, і влада КНР поки що не опублікувала докладні правила.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua