Ринок нафти переживає переломний момент – ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок нафти переживає переломний момент – ЗМІ

Енергетика
1419
Американські виробники сланцевої нафти на тлі зростання цін на нафту до максимуму за чотири роки почали працювати в “плюс”. Про це пише Financial Times, відзначаючи, що, таким чином, на ринку нафти настав переломний момент, пише Сьогодні.
Річ в тому, що до недавнього часу виробникам сланцевої нафти в США доводилося брати кредити, щоб залишитися на плаву. Так, у 2017 році такі компанії розмістили максимальні обсяги облігацій з 2014 року, коли почалося падіння цін на нафту – майже 60 млрд доларів.
“Перехід на фінансове самозабезпечення зняв низку найважливіших побоювань інвесторів, і акції виробників сланцевої нафти в США в квітні почали дорожчати”, – відзначає видання.
Для позитивного вільного грошового потоку таким компаніям потрібна ціна нафти не нижче ніж 53 долари за барель, розрахував Ендрю Макконн з Wood Mackenzie. В ході торгів 23 квітня ціна найближчого контракту на нафту WTI складає понад 68 доларів за барель.
“Для багатьох таких компаній це справжня удача”, – коментує Макконн.
Витрати сланцевої галузі США перевищували обсяги поточних операцій весь час з 2008-2009 років, коли на американських сланцевих родовищах з’явилися перші розвідувальні свердловини. За даними Dealogic, у 2008-2017 роках компанії, що займаються геологорозвідкою і видобутком нафти на сланцевих родовищах, залучили в цілому 293 млрд доларів за рахунок розміщення облігацій.
Таким чином, поріг беззбитковості виробників сланцевої нафти став набагато нижчим – вдосконалення технологій гідророзриву і горизонтального буріння дозволило істотно знизити собівартість видобутку сланцевої нафти за останні 10 років. Так, свердловини компанії Pioneer Natural Resources в Пермському басейні на території штатів Техас і Нью-Мексико зараз на 300% продуктивніші, ніж чотири роки тому, заявив голова ради її директорів Скотт Шеффілд.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас