Іспанці вперше за 20 років стали багатшими за італійців


Іспанці вперше за 20 років стали багатшими за італійців

Іспанський валовий внутрішній продукт (ВВП) на душу населення в 2017 році за паритетом купівельної спроможності перевершив аналогічний показник в Італії вперше як мінімум з 1998 року.

Про це йдеться у звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Крім того, за прогнозами Фонду, через п’ять років іспанська показник буде на 7% вище італійського, хоча ще десять років тому Італія була попереду на 10%. Більш того, експерти МВФ прогнозують, що до 2023 року Італію обійдуть такі країни, як Словаччина і Чехія.

“Економічне зростання в Іспанії знаходиться на більш позитивній і переконливій траєкторії, ніж в Італії, як мінімум з 2011 року, так що цього слід було очікувати”, – зазначив професор школи менеджменту при Університеті Бокконі в Мілані Карло-Альберто Карневале Маффі.

Стагнація в італійській економіці стала однією з головних причин політичних суперечностей, оскільки італійці втрачають віру в здатність традиційних партій повернути країну до зростання і забезпечити населення робочими місцями, пише Financial Times. Тому підвищується популярність популістських і опозиційних політичних сил.

Величезний держборг Італії, у співвідношенні до ВВП поступається тільки грецькому, вважається одним з основних ризиків для єврозони в цілому. На думку старшого економіста KBC Ливена Ноппен, така ситуація збережеться, якщо італійський уряд не візьме курс на структурні реформи.

Разом з тим Іспанія з 2015 року збільшує ВВП швидше, ніж Німеччина, Франція і Великобританія, проте обсяг іспанської економіки як і раніше лише на 2% перевищує показник 2007 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua