Без траншу МВФ вихід України на ринки зовнішніх запозичень неможливий, - Мінфін


Без траншу МВФ вихід України на ринки зовнішніх запозичень неможливий, - Мінфін

Без отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду успішний вихід України на ринки зовнішніх запозичень практично неможливий.

Про це розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко, передає прес-служба Мінфіну.

“Ми плануємо виходити на зовнішні ринки запозичень, а без МВФ це буде коштувати дорого, якщо це взагалі можливо”, – сказав Марченко. Водночас, отримання фінансування передбачає виконання певних вимог фонду, зокрема, підвищення вартості газу для населення, що тягне за собою збільшення витрат бюджету на виплату субсидій і пільг, гарантованих державою.

Якщо буде підвищення тарифів, потрібні будуть додаткові витрати. Ми не є прихильниками зростання незбалансованих витрат. З іншого боку, ми розуміємо, що вимоги МВФ повинні бути реалізовані. Щоб продовжити програму, буде знайдено компромісне рішення”, – зазначив чиновник.

Він пояснив, що поки не ясно, яким саме чином уряд планує збалансувати витрати бюджету з вимогами МВФ. Можливо, це буде часткове підняття або перегляд формули тарифоутворення. “Я поки не готовий сказати, яке саме рішення. Але переговори, безумовно, потрібно продовжувати”, – підкреслив Марченко.

Нагадаємо, в Міжнародному валютному фонді (МВФ) закликали Україну встановити ринкові ціни на газ. По суті, ця вимога фонду означає підвищення тарифів на газ для непромислових споживачів, тобто для населення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування