0 800 307 555
0 800 307 555

Майнінг за ваш рахунок: кіберполіція дала рекомендації, як видалити вірусні програми в Chrome


Майнінг за ваш рахунок: кіберполіція дала рекомендації, як видалити вірусні програми в Chrome

Спам-повідомлення з «вірусним» посиланням відправлялися користувачам соціальної мережі «facebook» від імені їхніх друзів. Цей тип вірусу поширюється з метою майнінгу безпосередньо в браузері зараженого комп’ютера, користуючись його ресурсами. Розміщений у веб-магазині Сhrome плагін лише за чотири дні набрав 30 тисяч завантажень.

Такий тип вірусу з’явився недавно (вперше він був зафіксований в 2017 році) і почав масово поширюватися в світі, в тому числі і на території України.

Великий обсяг завантажень цього плагіна вдалося досягти за рахунок розсилки спам-повідомлень серед користувачів соціальної мережі «facebook» від імені їхніх друзів.

У повідомленнях відзначалося посилання на спеціально підготовлену сторінку, яка імітує відеохостинг і пропонує додати в Google Chrome додаток для отримання можливості перегляду цього відео.

Фахівці з кіберполіції кажуть, що в разі отримання такого повідомлення необхідно максимально швидко попередити про це користувача, який зі свого аккаунта поширює таку інформацію. У себе таке повідомлення помітити як спам.

Цей вірус може викрасти дані, які користувач вводить в форми на веб-сторінках, включаючи логіни і паролі на всіх сторінках.

Це стандартний Google Chrome додаток, який можна видалити за стандартною процедурою:

1. У кутку екрана натисніть “Панель запуску”.

2. Натисніть правою кнопкою миші на програму, яку потрібно видалити.

3. Натисніть “Видалити”.

4. Ще раз натисніть “Видалити”.

Як видалити розширення?

1. Відкрийте Chrome.

2. Натисніть піктограму з трьома крапками “Інші інструменти – Розширення”.

3. Натисніть на значку “Вилучити” біля розширення.

4. Щоб підтвердити дію, натисніть “Видалити”.

Порада. Щоб видалити розширення зі значком на панелі інструментів веб-браузера, натисніть на значок правою кнопкою миші і виберіть опцію «Видалити» з Chrome.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua