Ціна на яблуко в сезоні 2018/19 може побити антирекорд - експерти


Ціна на яблуко в сезоні 2018/19 може побити антирекорд - експерти

Ціни на яблука в новому сезоні можуть опуститися нижче 0,25 $/кг, прогнозують експерти Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

“У поточному сезоні ціни дещо вирівнялися (до 0,39$) в зв’язку з аномальними втратами врожаю яблук у ЄС внаслідок пізніх заморозків навесні 2017 року, проте вже в сезоні 2018/19 рр. ціна може “пробити” антирекорд минулого сезону і впасти нижче 0,25$”, – повідомляється на Facebook-сторінці УПОА.

За оцінками аналітиків УПОА, середня оптова ціна на десертне яблуко, яку отримував український фермер, знизилася в чотири рази в останні дев’ять років.

Згідно з їхніми даними, в сезоні 2007/08 рр. середня відпускна ціна на яблуко становила 0,99 $/кг, в минулому сезоні (2016/17 рр.) – трохи нижче (0,25 $/кг). Виручка виробника яблук від 1 кг вирощеної продукції впала в чотири рази протягом дев’яти сезонів.

“При таких цінах на яблуко інвестиції в сучасні яблуневі сади взагалі ніколи не окупляться. Адже зараз закладка сучасного саду з будівництвом сховища, сортувальної й пакувальної лінії в середньому обійдеться не менше ніж в $100-110 тис./1 ​​га – це без урахування оборотних коштів і відсотків по кредитах”, – пояснюють експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування