Деякі виробники обманюють користувачів про встановлені оновлення безпеки Android


Деякі виробники обманюють користувачів про встановлені оновлення безпеки Android

Однією з найбільш істотних проблем екосистеми Android є дуже повільне поширення оновлень. Найчастіше через кілька місяців після випуску нової версії Android лише близько 1% пристроїв отримують оновлення до цієї версії. Але, судячи з усього, проблеми з оновленнями Android є більш масштабними, ніж можна було думати раніше. Дослідники компанії Security Research Labs заявляють, що деякі виробники мобільних пристроїв на базі Android обманюють користувачів щодо пропущених оновлень безпеки.

Дослідники аналізували Android-пристрої протягом двох років, перевіряючи, чи дійсно на смартфонах були встановлені виправлення безпеки, про які йшлося в програмному забезпеченні. При цьому виявилося, що багато пристроїв мають так званий «пропуск патча», коли ПЗ смартфона стверджує, що воно отримало оновлення безпеки, але насправді було відсутнім до десятка патчів.

Пропущені патчі – це не просто окремий випадок. Фахівці Security Research Labs протестували програмне забезпечення 1200 смартфонів різних виробників, включаючи Google, Samsung, HTC, Motorola, ZTE, TCL, на наявність всіх патчів, випущених в минулому році. При цьому виявилося, що навіть важливі флагманські смартфони від Samsung і Sony зрідка пропускають патчі. Хоча ситуація з пропуском патчів різниться у різних виробників. Так, Google, Samsung і Sony вкрай рідко пропускають патчі. У таких компаній, як ZTE і TCL, ситуація значно гірша. Як правило, у них не вистачає 4 і більше патчів, в порівнянні з тим, що заявлено в програмному забезпеченні.

Компанія Google заявила, що вона почала розслідування виявлених обставин і має намір перевірити всіх OEM виробників, щоб ті привели свої сертифіковані пристрої в належний вигляд відповідно до вимог. Також компанія пояснила, що деякі виробники можуть пропускати пачті для тих функцій, які вони спочатку виключили із своєї прошивки. Також на деяких смартфонах не було офіційної сертифікації безпеки Google.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування