Депутати пропонують альтернативний законопроект "Про валюту"


Депутати пропонують альтернативний законопроект "Про валюту"

Альтернативний законопроект “Про валюту” (№8152-1) зареєстрований у Верховній Раді 3 квітня.

Авторами законопроекту є Тетяна Острикова, Іван Мірошниченко, Андрій Журжій, Сергій Кіраль, Олег Лаврик, Олександр Опанасенко, Роман Семенуха, Ярослав Маркевич, Олена Сотник (всі – фракція “Самопоміч”), Віктор Галасюк, Сергій Рибалка (“Радикальна партія Олега Ляшка”), Леонід Ємець (“Народний фронт”), Вікторія Пташник (позафракційна).

Як написав на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук С. Рибалка, проект закону “Про валюту”, який подав президент, надає НБУ надмірні повноваження у ліцензуванні валютних операцій, дозволяє НБУ вільно накладати будь-які штрафи, що суперечить положенням Конституції України та низці законів України, а також містить багато декларативних норм, без реальних механізмів їх реалізації.

“Пропонуємо натомість, якщо дуже коротко: визначити чіткі підстави, умови і порядок застосування валютних обмежень; чітко визначити механізми застосування відповідальності за порушення валютного законодавства та розміри штрафів. Для чого це? Для сприяння розвитку підприємництва, торгівлі та інвестицій в Україні”, – написав С. Рибалка.

Реєстрація альтернативного законопроекту відкладає винесення законопроекту №8152 “Про валюту” на розгляд парламенту. Цей проект закону був внесений до Верховної Ради 19 березня і визначений президентом України Петром Порошенком як невідкладний.

Як повідомлялося, Національний банк України (НБУ) 10 серпня 2017 року оприлюднив на веб-сайті для громадського обговорення проект закону “Про валюту”, який покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

Раніше, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також “дорожню карту” по її впровадженню. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом “дозволено все, що прямо не заборонено”. При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не вимагає валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

В даний час основним нормативно-правовим актом, що регулює валютний ринок, є декрет Кабінету міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” від 1993 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
В Контексті Finance.ua
Опитування