ВС заборонив ДФС застосовувати санкції до платників податків, які знаходяться і зареєстровані у зоні АТО


ВС заборонив ДФС застосовувати санкції до платників податків, які знаходяться і зареєстровані у зоні АТО

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду заборонив Державній фіскальній службі (ДФС) застосовувати санкції до платників податків, що знаходяться та зареєстровані в зоні проведення антитерористичної операції (АТО).

Про це йдеться в повідомленні суду.

“До платників податків, розташованих і зареєстрованих в податкових органах у зоні АТО, санкції не застосовуються – зразкове рішення Верховного Суду”, – сказано в ньому.

Таке рішення ухвалив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши зразкову справу за позовом обласного комунального закладу “Луганський центр підтримки молодіжних ініціатив і соціальних досліджень” до обласного правління ДФС про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Суд зазначив, що саме перебування платників єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася АТО, є підставою для зупинення застосування санкцій до таких платників.

Позивач свої вимоги обґрунтовував тим, що на момент ухвалення рішення міста Луганськ та Сєвєродонецьк були і є територіями, де проводилась і проводиться антитерористична операція, що є підставою для зупинення застосування заходів впливу та стягнення і відповідальності за порушення закону “Про збирання та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Суд зазначив, що доводи ДФС про втрату чинності положень зазначеного закону не відповідають дійсності, оскільки пункт 9-4 розділу VIII цього закону є чинним.

У рішенні Суд також визначив, що санкції можуть застосовуватися лише в разі перебування платника єдиного внеску, зареєстрованого в зоні АТО, на обліку в податкових органах, розташованих за межами цієї території, і при невиконанні платником єдиного внеску своїх обов’язків, що виникли на початку та/або після закінчення АТО.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування